Interit i mjaftojnë golat e Dimarkos dhe Sançezit për të thyer Empolin

INA
INA

02/04/2024

Inter ka marrë një fitore me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Empolit, në kuadër të javës së 30-të të Serie A. ‘Zikaltërit’ morën epërsinë në minutën e pestë përmes Federiko Dimarkos, i cili shënoi në cepin e majtë të portës për shifrat 1-0.

Pjesa e dytë u shoqërua me një ritëm të ngadaltë të lojës, megjithëse Interi gjeti edhe golin e dytë për të vulosur përfundimisht fitoren në këtë takim.

Aleksis Sançez (81’) shënoi në portën e boshatisur për rezultatin 2-0 pas asistimit nga Denzel Damfries. Me këtë fitore, Inter mban vendin e parë në tabelë me 79 pikë, 14 më shumë se Milan i vendit të dytë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

IMG_1178

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

IMG_1177

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

xhaka-shaqiri

Media zvicerane rendit më të mirët në histori, ja ku renditet Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka

mbape real

Real Madridi “kërcënon” Mbappen para Kampionatit Evropian dhe Lojërave Olimpike

simeone-leicester

Simeone: Ndaj Dortmund të luajmë siç po luajmë në La Liga

messi

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

luka modric

Kontrata afër skadimit, Modric nuk ka vendosur ende për të ardhmen

INFO

NA NDIQ