INTERVISTA/Kasami: Do t’ia dalim, Lëvizja BESA dëshmoi me betejën e saj për shqiptarët

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në një intervistë të fundvitit për agjencinë e lajmeve INA (Iliria News Agency) flet për tronditjet në këtë subjekt politik, ndryshimet kushtetuese dhe kërkesat e shqiptarëve, bashkëpunimi dhe koalicionimet e mundshme ndërmjet partive politike shqiptare, qëndrimi për zgjedhjet presidenciale dhe presidentin koncensual dhe tema të tjera. “Kryeministri Zaev nuk … Continue reading INTERVISTA/Kasami: Do t’ia dalim, Lëvizja BESA dëshmoi me betejën e saj për shqiptarët