Inzaghi i beson Asllanit, trajneri i Interit thotë se mesfushori kuqezi ka të njëjtën vlerë me Calhanoglu

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Interi rikthehet në Ligën e Kamioneve me entuziasmin e fitores në derbi kundër Milanit. Zikaltrit që ishin finalistët e sezonit të shkuar të kompeticonit, do të luajnë në transfertë kundër Real Sociedad.

Përveç Kuadrados, tek Interi nuk do të luajë edhe mesfushori Çalhanoglu.

Por trajneri Simone Inzaghi nuk është i shqetësuar, pasi në vend të turkut, do të aktivizojë mesfushorin kuqezi Kristjan Asllani.

“Real Sociedad është një skuadër e fortë, duhet t’i përballojmë me organizimin e duhur. Çalhanoglu jashtë? Kam besim te Asllani: ai është një lojtar i madh. Na e kërkuan shumë, por ne nuk e lamë. Ai është një futbollist i rëndësishëm që ka të njëjtën vlerë si Calhanoglu. Objektivi është që të përjetojmë netë si ato të vitit të kaluar.”

Sipas Inzaghit, Asllani është gati për këtë përballje, pasi ai ka luajtur takime të rëndësishme, ashtu si edhe futbollistët e tjerë.

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
6 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ