Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

INA
INA

5 Qershor, 2023

Simone Inzaghi ka thënë se Interi nuk i frikësohet Manchester Cityt.

City konsiderohet si favorit pas suksesit në Premier League e FA CUP, ndërsa Inter ka fituar Kupën e Italisë e poashtu ashtu Superkupën e Italisë. Dy skuadrat do të takohen të shtunën në Stamboll.

“Ne kemi shumë respekt, por jemi krenarë që luajmë në këtë finale, sepse e donim atë me çdo kusht. Po flasim për një ndeshje futbolli, nuk ka frikë”, ka thënë Inzaghi. “Do të duhet të jemi të kujdesshëm për të bërë një lojë ekipore, e dimë se do të përballemi me më të mirët”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

INFO

NA NDIQ