Inzaghi: Nesër ndaj Portos duhet të përdorim trurin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Inter do të ndeshet mbrëmjen e nesërme në San Siro kundër Portos, ndeshje e vlefshme për raundin e parë të fazës 1/16 të Champions League.

Në prag të kësaj sfide tepër të rëndësishme, trajneri Inzaghi ka folur në konferencën për shtyp.

“Ne e dimë se sa e rëndësishme është kjo fazë, ne kemi pasur ndeshje të tilla në karrierën tonë, por mendoja për dy ndeshjet kundër Liverpoolit vitin e kaluar dhe këtë vit kundër Barcelonës dhe Bayern Munich.

Neser do të na duhet të përdorim më shumë kokën, trurin.

Conceicao? Ai është një trajner shumë i mirë. Me Porton po bën ndeshje të shkëlqyera. Ai luan fizikisht, ka lojtarë fizikë dhe teknikë. Për mendimin tim, Porto është një ekip shumë i fortë.

Janë 180 minuta, ne luajmë ndeshjen e parë në shtëpi dhe duam të bëjmë një ndeshje të mirë, me agresion, vendosmëri, duke e ditur që kemi një kundërshtar me vlera të jashtëzakonshme që ka bërë shumë mirë kundër ekipeve italiane në vitet e fundit.

Më kujtohet Milan, Juve, Roma dhe Lazio, shpresojmë të thyejmë këtë mallkim, jemi duke u përgatitur në mënyrën më të mirë të mundshme.

Cili ekip është favorit?

Nuk jam i zoti në parashikime, e di që kemi përballë një ekip me vlerë absolute, të cilin e respektojmë shumë dhe që ka shumë përvojë, shumë teknikë, shumë fizik, por edhe shumë cilësi.

Ne për nesër kemi besim të madh, por edhe respekt të madh ndaj kundërshtarit”, është shprehur ndër të tjera Inzaghi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ