Inzaghi projekton ndryshime në mesfushë, Asllani titullar ndaj Napolit

ina-online
ina-online

16/03/2024

Një titull për tu fituar, është një objektiv që duket afër, duke marrë parasysh diferencën nga vendi i dytë. Interi kthen sërish vëmendjen në kampionat dhe në atë dëshirë për të qepur një yll të dytë në fanellë, duke u përpjekur të harrojë zhgënjimin e madh të eliminimit në Champions League nga Atletico Madrid.

Tashmë zikaltërit janë në pritje të ndeshjes ndaj Napolit dhe Simone Inzaghi po studion formacionin titullar për të kundërshtuar atë të Francesco Calzona-s, i zhgënjyer edhe ai nga eliminimi nga Barcelona në 1/8 e finales së kompeticionit më të lartë europian.

Disa lojtarë janë të lodhur fizikisht pas transfertës në “Wanda Metropolitano”. Për këtë arsye, Inzaghi studion alternativat veçanërisht në mesfushë; Sipas asaj që raportohet nga “Gazzetta dello Sport”, të dy Calhanoglu dhe Mkhitaryan janë shfaqur pak të lodhur në ndeshjen e tyre të fundit dhe për këtë arsye, ndaj kampionëve në fuqi të Italisë, Kristjan Asllani dhe Davide Frattesi mund të aspirojnë një fanellë titullare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ