Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

INA
INA

25 Maj, 2023

Edin Dzeko nuk ishte i kënaqur me zëvendësimin në finalen e Kupës së Italisë kundër Fiorentinas dhe pati një shkëmbim fjalësh me Simone Inzaghin në momentin e largimit.

Boshnjaku u largua nga fusha në minutën e 58-të për t’ia lënë vendin Romelu Lukakut.

Sulmuesi shihej se ishte i pakënaqur me vendimin duke goditur një shishe që ndodhej pranë dhe është parë duke iu drejtuar trajnerit që ndodhej disa metra më larg.

Siç transmeton Football Italia, as strategu italian nuk e pranoi mirë reagimin e tij dhe ia ktheu, para se të shtyhej nga një anëtar i stafit.

Interi u rikthye nga disavantazhi për ta mposhtur Fiorentinan në finalen e Romës falë dygolëshit të Lautaro Martinezit.

37-vjeçari Dzeko ka shënuar 14 gola në 49 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, ndërsa ka kontratë me Interin vetëm deri në fund të qershorit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

benzema

Zgjodhi Arabinë Saudite, Benzema tregon motivet: Unë jam mysliman dhe jam në vendin tim

Van de Beek

Van de Beek: Është koha që të largohem

dybala

Dybala mbetet te Roma

palmeira

Futbollisti i West Ham u bë lojtari i parë që fitoi të gjitha kompeticionet e UEFA-s

liverpool

Liverpooli zyrtarizon Mac Allisterin

mesi messi mls inter miami

Flet Messi: Ja pse nuk u ktheva te Barça

inter fiorentina

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Anceloti

“Mungesë respekti”, Ancelotti godet Cardinale-n: I destinuar të dështojë

mesi messi mls inter miami

Jo vetëm Messi, Inter Miami kërkon transferimin e tre shokëve të tij

INFO

NA NDIQ