Inzagi: Sçezni mbajti lojën e hapur, Jan Zomer ishte në pushim

INA
INA

05/02/2024

Simon Inzagi ka thënë se Interi dominoi Juventusin dhe vetëm pritjet e ‘të jashtëzakonshme’ të Vojçiech Sçezni e mbajtën rezultatin e hapur, ndërsa shtoi se është një hap rrugë e gjatë drejt Skudetos. U desh një autogol nga Federiko Gatit, që ndeshja të vendosej.

“Ne morëm një fitore, një fitore të rëndësishme dhe plotësisht të merituar që e donim me të gjithë skuadrën. Mënyra se si u përgatitëm, luajtëm dhe kontrolluam lojën, jemi shumë të lumtur. Tifozët na shtynë nga ngrohja deri në fishkëllimin e fundit. Megjithatë, është vetëm një hap drejt një rrugë të gjatë. Juve dhe Milani nuk do të dorëzohen. Shçezni e mbajti lojën të hapur me pritjet e tij të jashtëzakonshme ndaj Arnautoviç dhe Barella, por pashë ekipin tim të përqendruar, ne i lejuam Juventusin vetëm një kundërsulm në 95 minuta. Jan Zomer pushoi pak këtë mbrëmje”, deklaroi Inzagi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ