iPad Pro pritet të lansohet në maj

INA
INA

04/04/2024

Furnizuesit jashtë Shteteve të Bashkuara, të kompanisë teknologjike Apple, kanë rritur prodhimin e modeleve të reja iPad, të cilat planifikohen të lansohen në fillim të muajit maj, raportoi të premten Reuters. Plani fillestar i Applet ka qenë që t’i lansojë iPadët e rinj deri në fund të marsit ose në fillim të prillit, por bëhet e ditur se ende po punon për të përfunduar softuerin për pajisjet.

Modelet e reja iPad Pro do të kenë çipin më të fundit M3 të Apple dhe do të vijnë me versione të ridizajnuara të tastierës Magic dhe Apple Pencil, thuhet në raport. Sipas raportit, iPad Air do të ketë një procesor të ri dhe madhësinë e ekranit 12.9. Prodhuesi i iPhonet ka thënë të martën se do të mbajë Konferencën e Zhvilluesve në mbarë botën nga 10 deri më 14 qershor mes raporteve se është në bisedime për një partneritet me AI-në dhe mund të zbulojë ndryshime të rëndësishme në iOS.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

intel

Intel zbulon kompjuterin më të madh neuromorfik në botë “të frymëzuar nga truri i njeriut”

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Ky rrjet social mund ta kërcënojë Facebook, Instagram dhe TikTok

facebook-meta

Çfarë bën inteligjenca e përmirësuar artificiale e WhatsApp, Instagram, Facebook dhe Messenger

perdoruesit-e-telegram-mund-te-terheqin-cdo-mesazh-te-derguar-e-madje-biseda-te-plota_5c9920008d185

Shpërndanin fotografi dhe video të ndryshme intime, kërkohet paraburgim për administratorin e grupit “Albkings”

nasa-toka-bota-zjarre

Bën kaq nxehtë, sa Toka rrotullohet më ngadalë

bill

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

nasa

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

apple-iphone-15-pro-3

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

bota-rrezik globi toka

Parashikimet e Nikola Teslës që janë realizuar deri tani

INFO

NA NDIQ