Këto janë çmimet e iPhone 15 në Evropë

ina-online
ina-online

15 Shtator, 2023

Dje Apple prezantoi serinë e saj më të fundit të telefonave iPhone 15 dhe tani i dimë çmimet e modeleve në tregjet jashtë SHBA-së. Tani kemi informacione për çmimet edhe në tregje të tjera dhe jemi më të interesuar për ato në Evropë.

Kështu mësuam se modelet bazë iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus në Gjermani do të kenë çmime prej 949 euro dhe 1099 euro. Gjithashtu, çmimet për iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max do të jenë 1199 euro dhe 1449 euro. Në Britaninë e Madhe, iPhone 15 dhe 15 Plus do të kushtojnë përkatësisht 799 dhe 899 paund britanikë, ndërsa çmimi i modeleve iPhone 15 Pro dhe 15 Pro Max do të jetë 999 dhe 1199 paund britanik.

Në Gjermani dhe MB, iPhone 15 dhe 15 Plus do të jenë 50 €/50 £ më lirë se modelet e iPhone 14 dhe 14 Plus. Gjithashtu, 15 Pro është 100 €/£ më i lirë se paraardhësi i tij në serinë iPhone 14.

iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus vijnë në kapacitete 128 GB, 256 GB, 512 GB. Modeli iPhone 15 Pro ka një kapacitet fillestar prej 128 GB dhe shkon deri në 1 TB, ndërsa Pro Max fillon në 256 GB dhe ka një maksimum prej 1 TB hapësirë ​​ruajtëse.

Para-porositë për serinë iPhone 15 fillojnë nga 15 shtatori, dhe transporti dhe shitjet falas fillojnë nga 22 shtatori.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

facebook-meta

Meta prezanton robotët me “personalitet”

iphone-xs-photo-650x358

Shfletuesi Vivaldi vjen në iPhone dhe iPad

PS playstation

Sony me ofertë për blerësit e Play Station 5 – publikon listën e videolojërave falas

mark-zuckerberg

Meta prezanton robotët me “personalitet”

amazon-firma-587x396-1

SHBA-ja e akuzon “Amazonin” për monopol të paligjshëm

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

Artmotion ofron shërbimin për mbrojtje nga sulmet kibernetike – DDoS

INFO

NA NDIQ