iPhone 15 me ndryshim të madh në ekrane

INA
INA

03/08/2023

Raportet e deritanishme tregojnë se seritë iPhone 15, dhe veçanërisht modelet iPhone 15 Pro, do të vijnë me disa ndryshime të rëndësishme. Raporti i fundit i gazetarit të teknologjisë, Mark Gurman, zbulon detaje të reja rreth modeleve të iPhone 15.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, seria iPhone 15 do të prezantohet në shtator të këtij viti. Sipas raportit të fundit, iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max do të kenë teknologjinë e re të ekranit LIPO, e cila do të ndihmojë në tkurrjen e kornizave rreth ekranit në vetëm 1.5 mm krahasuar me 2.2 mm të iPhone 14.

Apple tashmë ka përdorur teknologjinë e ekranit LIPO në Apple Watch Series 7, dhe pritet që këtë vit të prezantohet edhe në modelet iPhone 15 Pro, dhe ndoshta në gjeneratën e ardhshme të pajisjeve iPad Pro.

Në videon më poshtë mund të shihni se si duhet të duket pjesa e përparme e iPhone 15 Pro. Modelet e iPhone 15 Pro pritet të mbeten ekskluzive me veçorinë ProMotion 120Hz. Sidoqoftë, iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus do të kenë nivelin Dynamic Island.

Një tjetër nga ndryshimet që do të vijnë në modelet iPhone 15 Pro është korniza, e cila do të jetë më e fortë dhe më e lehtë se çeliku i përdorur në modelin iPhone X.

Përveç kësaj, një ndryshim i madh në të gjitha modelet e iPhone 15 do të jetë zbatimi i një porti USB-C për sinkronizim dhe karikim.

Modelet Pro do të kenë çmime më të larta në krahasim me paraardhësit e tyre. Megjithatë, Apple beson se seria e ardhshme e iPhone 15 do të ketë të njëjtën kërkesë si iPhone 14, kështu që edhe rritja e çmimit të modelit Pro nuk do të ndikojë në shitjet e tyre.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

banka sportel

Banka Europiane thotë se inteligjenca artificiale mund të reduktojë pagat jo vendet e punës

Alex Jones

Teoricieni i konspiracionit, Alex Jones kthehet në X pas sondazhit të Elon Musk

Inteligjenca artificiale AI

Bota në garë për të rregulluar inteligjencën artificiale

wikipedia

Krijuesi i Wikipeadia: ChatGPT është vegël e tmerrshme e inteligjencës artificiale

gmail

Si t’i ktheni të dhënat e humbura nga Google Drive

openAI

A është Gemini i Google “më i zgjuar” se ChatGPT i OpenAl?

mira murati

Çfarë lloj marrëveshjeje për inteligjencën artificiale arriti BE-ja

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

INFO

NA NDIQ