iPhone i palosshëm nga Apple mund të shfaqet në treg në vitin 2027

Picture of INA
INA

05/06/2024

Tregu për pajisjet e palosshme vazhdon të rritet shumë më shpejt se tregu i përgjithshëm i telefonave të mençur, kështu që Apple nuk mund të qëndrojë jashtë këtij segmenti fitimprurës për shumë më gjatë.

Ka pasur shumë thashetheme për iPhone të palosshëm në vitet e fundit, dhe tani TrendForce thotë se Apple nuk do ta sjellë atë në treg përpara vitit 2027.
Arsyeja për këtë është se kompania ka “kërkesa strikte për palosjen dhe besueshmërinë”, transmeton Telegrafi.

Ndryshe nga Samsung, Apple nuk dëshiron që ekrani i telefonit të mençur të ketë asnjë rrudhë. Besueshmëria mund t’i referohet çdo gjëje, por ndoshta ka të bëjë me funksionimin e mekanizmit të palosjes për shumë vite.

Analistët në TrendForce thonë se Apple është ende duke “vlerësuar specifikimet dhe performancën e komponentëve” për iPhone Fold të parë, gjë që mund të marrë pak kohë.

Nëse kjo pajisje arrin vërtet në vitin 2027, atëherë zhvillimi i vërtetë ka të ngjarë të fillojë vitin e ardhshëm sa më shpejt që të jetë, kështu që furnizuesit e Apple kanë kohë për të marrë të gjitha specifikat në linjë. /Telegrafi/

TË FUNDIT
8 orë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
8 orë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
8 orë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?
1 ditë
Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin
2 ditë
Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin
8 orë
Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë 'Open AI'?
8 orë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?
8 orë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

LEXO MË SHUMË

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

Apple-1

Apple përfshin ChatGPT-në në pajisjet iPhone e Mac

Apple-1

Apple publikon reklamën e re ‘të çuditshme’ për veçorinë me prekje të dyfishtë

google maps

Google Maps po ju paralajmëron: Keni kohë deri më 1 dhjetor

INFO

NA NDIQ