Iran: Arrestohet shtetasi gjerman për fotografimin e vendeve të ndjeshme

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2023

Autoritetet iraniane kanë arrestuar një shtetas gjerman për fotografimin e “qendrave të ndjeshme të naftës” në provincën jugore të Khuzestanit, raportojnë mediat lokale.

Gazeta iraniane Jam-e Jam raportoi sot se një shtetas gjerman u arrestua teksa po fotografonte objektet e naftës Omidiya.

Pas shpërthimit të protestave disamujore për vdekjen e Mahsa Amini në paraburgim në mes të shtatorit, Irani arrestoi dhjetëra shtetas të huaj.

Aty përfshihen ata nga Franca, Gjermania, Italia, Polonia dhe Holanda, për shkak, siç shpjegohet, ndërhyrjen e tyre në punët e brendshme të shtetit.

TË FUNDIT
2 ditë
Izraeli “merr hak”, vendos tarifa 100% për importet nga Turqia pas deklaratave të Erdoganit
2 ditë
A po i destabilizojnë vendet ,vrasjet dhe tentativat për vrasje të liderëve?
2 ditë
Atentati ndaj kryeministrit sllovak – njerëzit po e krahasojnë me vrasjen që shkaktoi fillimin e Luftës së Parë Botërore
3 ditë
Mori tre plumba në trup, si është gjendja e kryeministrit sllovak?
3 ditë
VIDEO/ “Ja përse e qëllova”, autori i atentatit ndaj kryeministrit sllovak flet sulmin me armë

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Benjamin Netanyahu

Izraeli “merr hak”, vendos tarifa 100% për importet nga Turqia pas deklaratave të Erdoganit

fico atentat

A po i destabilizojnë vendet ,vrasjet dhe tentativat për vrasje të liderëve?

fico atentat

Atentati ndaj kryeministrit sllovak – njerëzit po e krahasojnë me vrasjen që shkaktoi fillimin e Luftës së Parë Botërore

fico atentat

Mori tre plumba në trup, si është gjendja e kryeministrit sllovak?

fico atentat

VIDEO/ “Ja përse e qëllova”, autori i atentatit ndaj kryeministrit sllovak flet sulmin me armë

Screenshot_35-780x470

Zbulohet identiteti i personit që qëlloi kryeministrin sllovak, shkrimtar i njohur në Sllovaki

fico atentat

VIDEO/Plagoset kryeministri i Sllovakisë Robert Fico

antoni blinken

Blinken nga Kievi: Atë që e ka shkatërruar Putini, Rusia duhet ta paguajë

Biden

Presidenti Biden shumëfishon tarifat amerikane për mikropocesorët dhe makinat elektrike kineze

INFO

NA NDIQ