Isak Lazami hap kampionatin botëror të shahut

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Zëvendës drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Isak Lazami hapi kampionatin botëror të shahut që do të mbahet në Strugë nga 18 – 28 shtator 2023, transmeton InfoShqip.

Që nga Olimpiada e Shahut e vitin 1972, kjo është ngjarja më e rëndësishme ndërkombëtare e organizuar nga Federata e shahut e Maqedonisë së Veriut.

Hapja ceremoniale e kampionatit u bë më 18.09.2023 në hotel Izgrev në Strugë, në prani të një numri të madh të ftuarish, shahistë dhe përfaqësues zyrtarë, nga ana e zëvendës drejtorit të Agjencionit për rini dhe sport, z. Isak Lazamit, nga kryetari i FSHM-së Sasha Bogdanoviq dhe kryetari i nderit i komisionit për organizimin e manifestimeve nga Federata ndërkombëtare e shahut (FIDE) Ozgur Sulakoglu.

Isak Lazami hapi ndeshjen e parë zyrtare në mes të Michael Adams, 8 herë kampion shahu në Angli dhe Rusell Granat./InfoShqip.com

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

2 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
2 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
13 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ