Iseni: komuna e Likovës me dy penda, pa ujë të pijshëm, 20 vite premtime (VIDEO)

ina-online
ina-online

13/01/2024

Profesori universitar dhe anëtari i lartë i Lëvizjes Demokraktike (LD), Astrit Iseni përmes një postimi në rrjetet sociale ka shtruar pyetjen se pse komuna e Likovës ende nuk e gëzon ujin e pijshëm, edhe pse dy pendat shtrihen në territorin e saj dhe se premtimet janë për 22 vite.

“Një ndër kushtet themelore për jetesë të shqiptarëve që jetojnë në Komunën e Likovës është pikërisht uji i pijshëm. Edhe pse 22 vite pushtetarët premtuan, ende nuk pikon asnjë pikë uji në çeshmat e fshatit Likovë dhe fshatrave për rreth. Banorët e këtyre fshatrave hasin gjithashtu në vështirsi ekonomike, shkaku se duhet të investojnë shuma të majme në hapjen e puseve për ujë të pijshëm. Boll mo me rrena”, ka shkruar Iseni.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ