Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Picture of INA
INA

20/05/2024

Real Madridi po i afrohet çdo ditë e më shumë zytarizimit të Kylian Mbappes si lojtari i tyre më i ri pas shumë vitesh negociatash dhe përpjekjesh për transferimin e tij.

Hapat përfundimtar tashmë janë shumë afër kompletimit për të dyja palët teksa Mbappe po përgatitet për javët e fundit tek Paris Saint-Germaini.

Mbappe tashmë ka konfirmuar se ai do të largohet nga PSG-ja pas përfundimit të sezonit me ndeshjen e fundit që pritet ta luajë ndaj Lyonit më 25 maj në final të Kupës së Francës.

Francezi do të transferohet tek gjiganti spanjoll si lojtar i lirë për shkak se kontrata e tij me PSG do të skadojë më datë 30 qershor.

Dy klubet ende kanë nevojë që të gjejnë një marrëveshje për të lejuar Mbappen të konfirmohet si lojtar i ‘Los Blnacos’ para fillimit të Euro 2024.

Sidoqoftë, përkundër gëzimit dhe emocioneve që Mbappe mund të sjell tek Real Madridi, janë ngritur shqetësime se sa do të arrijë ai të përshtatet në ekip.

Adil Rami, i cili ishte pjesë e Francës në Botërorin e vitit 2018 së bashku me Mbappen, e ka paralajmëruar sulmuesin për ndërrimin e ambientit.

“Ai do të adaptohet. Ai po shkon tek një vend me plotë ego dhe me shumë kërkesa. Gjithçka do të jetë e re për të, por mendoj se transferimi tek Real Madridi do të jetë një lëvizje e madhe në karrierë”, ka thënë Rami.

TË FUNDIT
8 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
8 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
9 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
9 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
10 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

22 orë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
11 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
22 orë
“Ethet” e Kombëtares në “Euro 2024”, sa priten përfitimet financiare?
10 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
21 orë
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë
10 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
18 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
9 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ