Ish-deputetja shqiptare ‘djeg’ rrjetin me fotot provokuese, por ka edhe një porosi

0

Ish-deputetja Albina Deda dhe vajza e saj Ada kanë qenë të ftuara pasditen e sotme në emisionin ‘Rudina’. Kjo e fundi është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar për shkak të fotove provokuese që publikon në rrjetet sociale, ku nuk mungojnë edhe komentet negative. Në lidhje me këto komente nëna e saj, ish-deputetja u shpreh se fotot provokuese të vajzës i ka toleruar dhe se ka patur raste që ia ka realizuar vetë ato.‘Fotot provokuese të vajzës i kam toleruar, por kam besim tek Ada. Duke qenë se edhe vetë kam qenë pjesë e ngacmimeve të mediave i kam marrë këto ngacmime si komerçializim të medias. Fillimisht kur shikoja portalet që shkruanin nuk ndihesha mirë, por kur vinte Ada e kaloja. Nuk i kam thënë asnjëherë që të ndalojë së bëri foto, madje kur shkojmë me pushime jam unë ajo që i bëj foto. Gazetaria dhe moda shkrihen mirë bashkë dhe në të ardhmen shpresoj që Ada të jetë një ndër gazetaret më të mira në vend. Kur të jetë profesionalisht e realizuar mund ti futet edhe politikës’, tha Albina Deda.‘Ka pasur edhe momente që kur shihte lajmet, mi ç’donte mua dhe më shkruante: Shiko çfarë kanë bërë. Por unë vija dhe e merrja me të mira. Asnjëherë s’më ka thënë mos bëjë foto, por kur jemi me pushime mi bën ajo fotot’, tha Ada.