Ish-futbollisti francez këshillon Mbappe: Ç’të duhet Reali, qëndro ‘mbret’ në vendin tënd

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

Ish-futbollisti i Arsenal, Samir Nasri, në një intervistë për “Le Journal du Diamche”, këshilloi sulmuesin francez, Kylian Mbappe të qëndrojë në Paris dhe të fitojë një Champions që do të ishte me më shumë peshë se ai që mund të fitojë në radhët e spanjollëve.

“Nëse ai largohet, ai do të lërë një boshllëk, por me buxhetin që klubi ka do të jetë në gjendje të nënshkruajnë me lojtarë të tjerë të kalibrit të lartë. Por sai ai ka kaq shumë rëndësi, qoftë në kombëtaren franceze apo në klubin e PSG-së. Dy vite më parë thashë se ishte lojtari më i mirë në botë. Unë ende e besoj atë gjë dhe gjithmonë i kam shprehur mendimet e mia. Të isha unë në vend të tij, do të qëndroja në Paris.

Në vend që të shkosh në Madrid, qëndro në Paris dhe fito Champions League. Nëse Marseille do të ishte në pronësei të Katarit në kohën kur unë luaja për atë klub, nuk do të isha larguar kurrë. Mendoj se është më mirë të jesh mbret në vendin tënd”, tha Nasri.

TË FUNDIT
5 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
7 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
20 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
22 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
20 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
7 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
7 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
7 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ