Ish futbollisti i Dinamos së Zagrebit: Një lojtar si Fadil Vokrri sot do të vlente 20 – 30 milionë euro

Picture of ina-online
ina-online

30/06/2023

Ish futbollisti i skuadrës së famshme kroate, Andrej Panadiç, si sot i kujtohet ndeshja me legjendën e futbollit të Kosovës, të ndjerin Fadil Vokrri.

Panadiç që nga viti 1988 ka qenë pjesë e Dinamos dhe bashkëlojtar edhe me legjendë e futbollit të Kosovës, Kujtim Shala.

Ish trajneri i Ferizajt, e kujton Vokrrin që nga koha kur ka luajtur në Partizan të Beogradit.

Çfarë thotë për Vokrrin?

“Një emër, i cili është shumë i rëndësishëm për futbollin e Kosovës është Fadil Vokrri. Unë e kujtoj nga Partizani”, thotë për mediumin nga Maqedonia e Veriut, “Open.tv”.

Kur ka luajtur kundër Vokrrit?

“Unë kam luajtur një ndeshje kundër tij në Beograd. Lojtar shumë i fuqishëm, sulmues shumë kualitativ, shumë i fortë, teknilkisht, cilësor, i shpejtë.

Nëse tash e kthej atë kohë, me të tanishmen unë mendoj se një tip lojtar si Fadil Vokrri do të vlente 20-30 milionë euro, që sot nuk do të ishte kurrfarë çudie. Unë e kujtoi si njeri të shkëlqyeshëm”, ka thënë ish lojtari kroat Panadiç.

TË FUNDIT
9 orë
Spanja kampione e Evropës
22 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
22 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
23 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

22 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
9 orë
Spanja kampione e Evropës
23 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
22 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
22 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ