Ish Komanda e Garnizonit të Kërçovës do të bëhet objekt i ri i komunës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Me një vlerë prej 1.250.000 euro nga programi TAV, ish-objekti i Komandës së Garnizonit të Kërçovës do të rinovohet tërësisht dhe në të ardhmen do të mbledhë nën një çati të gjitha shërbimet që janë pjesë e komunës së Kërçovës.

Me mjetet e siguruara nga programi TAV në pranverë do të fillojë renovimi i ish-Komandës së garnizonit të Kërçovës në objektin e ri komunal.

“Ky objekt deri në fund të vitit do të rikonstruktohet tërësisht dhe do të dorëzohet në shfrytëzim”, njoftoi sot zëdhënësi. i komunës së Kërçovës Emin Nasufi.

Ministria e Arsimit dhe Shkencës para pesë-gjashtë viteve ia ka dorëzuar komunës së Kërçovës ish objektin e Komandës së Garnizonit në Kërçovë, pas së cilës është paralajmëruar se ndërtesa e komunës së shpejti do të rinovohet dhe pajiset, pas së cilës të gjitha shërbimet që janë. një pjesë e pushtetit vendor do të vendoset nën një çati.(INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ