Ish-kryetari i Gjykatës Penale doli nga Shutka

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Pas dy javësh prapa hekurave, sot është liruar nga burgu i Shutkës, gjykatësi i shkarkuar Vlladimir Pançevski.

Gjykata e Lartë e shfuqizoi dënimin e tij me dy vjet e gjysmë burg të dhënë nga Gjykata e Apelit.

Ai u dënua për keqpërdorim të lëndëve gjyqësore me Sistemin AKMIS gjatë kohës që ishte kryetar i Gjykatës Penale të Shkupit.

Gjykata Supreme ia hoqi dënimin Pançevskit për shkak se ai nuk ishte thirrur në seancën publike në Gjykatën e Apelit, për t’i paraqitur personalisht argumentet e tij pas ankesës së aktgjykimit në Gjykatën e Velesit.

Lënda tani kthehet në Gjykatën e Apelit.

Pançevski duhet të thirret dhe të merret një vendim gjyqësor. Pançevski do ta presë seancën në liri.

TË FUNDIT
2 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
3 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
9 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit
1 ditë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
5 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 ditë
Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës
21 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
8 orë
Edhe tre ditë deri në përfundim të vitit shkollor, orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ