Ish-mesfushori i Kombëtares nis rrugëtimin si trajner, e asiston një tjetër shqiptar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2023

Ish-mesfushori u Kombëtares Shqiptare Burim Kukeli nis rrugëtimin si trajner, pasi klubi i Grasshopers i ka besuar drejtimin e skuadrës U21.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi zviceran, që njofton se pas eksperiencës si ndihmës i Paolo Tramezzanit te Sioni, Kukeli do të jetë trajner i parë i Grasshopper U21.

Në këtë eksperiencë të parë si trajner, Kukeli do të ketë si asistent shqiptarin tjetër Sero Noka, i cili më herët ka qenë ndihmës-trajner edhe te Laçi e Kukësi në Superiore, teksa te Grasshopper do të jetë edhe përgjegjës i video-analizës.

“Me drejtimin e ri dhe stafin e ri të trajnerëve të ekipit U21, ne synojmë të bëjmë një gjysmë të dytë të sezonit në nivele shumë të larta. Gjithashtu synojmë rritjen dhe zhvillimin e duhur të të rinjve që kemi në ekip”, deklaroi drejtori sportiv Bernt Haas.

Kukeli 38-vjeçar ka luajtur për klube të ndryshme në Zvicër gjatë karrierës së tij, teksa numëron edhe 27 ndeshje me fanellën kuqezi të Shqipërisë dhe tani nis një rrugëtim të ri, atë të trajnerit, me synimin për të shkruar edhe këtu një kapitull të bukur të karrierës së tij./TCH

https://www.facebook.com/burim.kukeli.73/posts/1570451546718142

TË FUNDIT
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

21 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
21 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
21 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
21 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
18 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
21 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ