Ish-ministri i Drejtësisë shthur gojën: Je bosh fare nga trutë e kokës Lulzim, po përdoresh si letër higjenike nga pushteti

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj Lulzim Bashës, që sipas tij, vijon të mbaje peng vulën e PD-së.

Manjani e quan Bashën një njeri pa tru.

Sipas tij, Lulzim Basha po mban peng PD-në për ta përdorur si alibi në rast të humbjes së Berishës.

Pushteti shkruan ndër të tjera Manjani po e përdor Bashën si letër higjenike.

“Sinqerisht nuk e kuptoj, çfarë pret Lulzim Basha?! Të humbë Berisha keqas zgjedhjet vendore dhe të dalë ky si gjeli në majë të plehut me fjalinë “a ju thashë”?!

Ja ta zëmë se Berisha i humbi keq zgjedhjet dhe u largua nga PD, seriozisht e mendon veten se mund të jetë prap kryetar i demokratëve, ndaj të cilëve ka 1 vit e gjysëm që hedh vrer e madje edhe gaz asfiksues dhe lotsjellës?!

E mendon veten kryetar të demokratëve që i ka marrë peng me një vulë?!

Duhet të jetë bosh, po bosh fare nga trutë e kokës, nëse e mendon vërtetë këtë gjë.

As për vete nuk ka haber, se po të kishte duhet ta kuptonte se duke marrë peng PD zyrtare, ai është thjesht alibia që do përdoret në rast humbje.

Minimalisht, që ti ngjiste fjala duhej ti dorëzonte vulën e PD kryetarit të saj legjitim. Vetëm kështu do të mund ti ngjiste fjala, disi.

Po me pengmarrje e me gjyqe të shtyra me raport mjekësor (këtë punë ka bërë gjithmonë) nuk mbetet dot jo në PD, por as në politikë më.

P.S. Nuk po i shtoj këtij arsyetimi as dështimin kronik të Bashës në krye të PD,as pazaret financiare me Ramën, as lojën me ambasadat e huaja.

Mjafton sa më sipër për të kuptuar se sa i mbaruar është. Ndaj dhe e përdor pushteti si letër higjenike”, shkruan Manjani.

TË FUNDIT
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
2 ditë
Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës
2 ditë
Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik
2 ditë
FOTO/Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean
2 ditë
Ilir Meta ndahet nga gruaja

ME TE LEXUARA

2 ditë
Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik
2 ditë
Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës
2 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

LEXO MË SHUMË

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

ilir meta monika kryemadhi

Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

vlora2

Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

edi rama

FOTO/Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean

ilir meta monika kryemadhi

Ilir Meta ndahet nga gruaja

lypsar

Rritja pa mirëqenie, Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat dhe konsumin për frymë edhe për 2023

Edi Rama

”Kjo quhet Krenari”, Edi Rama reagon pas barazimit të Shqipërisë

plazh villë boshtove kavaje

Ndërron jetë italiani në bregdetin shqiptar

autoblinda shota made in albania

Prezantohet “Shota” në Paris, autoblinda e parë ushtarake shqiptare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ