Ish-ministri i shëndetësisë Filipçe kërkon mbrojtje policore, shkak kërcënimet për jetë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Ish-ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka kërkuar mbrojtje nga policia, pas kërcënimeve që ka marrur.

Lajmi bëhet i ditur nga portal Lider, por se çfarë janë kërcënimet dhe nga vijnë, nuk jepen detaje, përcjell INA.

Portali maqedonas ka njoftuar se Filipçe ka bërë kërkesë në MPB që të vazhdojë mbrojtja e tij nga ana e pjesëtarëve të policisë dhe një shofer, për shkak se ka pasur kërcënime me jetë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ