Ish-ministri Sali me akuza të tjera ndaj ministrit aktual Mexhiti

ina-online
ina-online

17 Gusht, 2023

Ish ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, në rrjetin social facebook, ka shpalosur dokumentin me të cilin vërtetohet se Ministria e Shëndetësisë me në krye Fatmir Mexhitin, megjithatë ka bërë pagesë ndaj BRAKO-s, edhe pse, ministri aktual Mexhiti, e ka mohuar një gjë të tillë ditë më parë.

“A është rastësi që e mohoni publikisht se paguani dikë, ndërsa pas dyerve të mbyllura nxitoni të negocioni me kompanitë e përfshira në rrënimin e spitaleve modulare për çka në mbledhjet qeveritare keni marrë urdhër nga shefat? Ju më 11 korrik keni pranuar se keni kontratë për pagesat ndaj BRAKO-s . A po e demantoni veten tuaj ?! Gënjeshtrat nuk ju sjellin dobi”, ka shkruar Sali në postimin e tij, të shoqëruar me dokumentin zyrtar.

Bekim Sali pyet ministrin Mexhiti se “a mund me ndërgjegje të pastër t’i shpjegoni opinionit se si e justifikoni kërkesën e pagesës për kompaninë e përfshirë në akuza për parregullsi, dokumentacion të dyshimtë të revizionit dhe kaos gjyqësor? Apo është shumë për të kërkuar kaq nga një ministër?”

Mes tjerash Bekim Sali ka shkruar se mandati i deritanishëm i Mexhitit është fiasko, ndërsa për të ka edhe akuza nga partitë tjera opozitare se ai po merret me zhvatje ndaj veledrogerëve.

“Thonë se kanë faktet. Ju e dini këtë më së miri. Pse nuk flisni për këtë temë? Për vetëm shtatë muaj, ministër Mexhiti, portofoli juaj është kryevepër në dështime dhe kontroverse. Keni arritur të krijoni zhgënjim në çdo front – te votuesit tuaj, te partia juaj dhe në premtimet tuaja. Është mbresëlënëse se sa shpejt keni rënë në thellësitë e zhgënjimit. Ju lumtë!”, ka shkruar nënkryetari i Alternativës, Bekim Sali.

No description available.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ