Ish ushtari i UÇK-së: Romët kanë luftuar kundër UÇK-së (FOTO)

INA
INA

03/04/2024

Arben Aliti, ish ushtar i UÇK-së nga Sllupcani ka komentuar idenë se romët kanë qenë në UCK. Aliti ka shkruar se romët kanë luftuar kundër UÇK-së, e jo me UÇK-në.

Në vijim postimi i plotë:

Si ish ushtar dua ta vërtetojë se në luftën e vitit 2001 kanë luftuar edhe romët, por kanë luftuar në anën e kundërt.
Dilema mos keni aspak! Po e përsërisë edhe njëherë: NË ANËN E KUNDËRT. Ata që sot thonë se romët kanë luftuar në vitin 2001 edhe ata paskan qenë të anës së kundërt!

P.S . Kjo foto është në SLLUPÇAN- nuk është në Shutkë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

IMG_1268

Anketa e CRPC: VMRO-DPMNE në avantazh para LSDM-së, VLEN para Frontit Evropian, ja si janë me deputetë?

INFO

NA NDIQ