ISHTE KAMERIER: Ndërron jetë i plagosuri në “Shisha BAR”, ekzekutimi i sontëm përfundon me 3 të vrarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Ka ndërruar jetë në spital edhe i lënduari në Shisha Bar në Çarshi të Shkupit, Tahla Ali, ndërsa nga plagët e marra nga plumbat, në vendgjarje kishte ndërruar jetë Jeton Krivanjeva i njohur me emrin Zhila, si dhe Enes Iseni-Laci.

Mjekët e Klinikës se Shkupit, përkundër tentimeve të shumta, nuk arritën të mbajnë në jetë të riun nga Shkupi, i cili siç merr vesh gazeta KOHA, ka qenë viktimë e rastit pasi në Shisha Bar punonte si kamerier.

Kanë qenë katër persona të armatosur dhe të maskuar sikurse pjesëtarët e njësiteve speciale, të cilët duket se e kanë pritur momentin e ekzekutimit, pasi sapo kanë hyrë në lokal, kanë nis të gjuajnë në drejtim të Krivanjeves dhe Isenit.

Në vendngjarje policia dhe krim-policia e shoqëruar nga prokurori hetues po kryejnë hetimet.

Autorët e vrasjes, siç mëson KOHA, tashmë janë larguar në drejtim të panjohur, ndërsa për kapjen e tyre janë alarmuar të gjitha njësitet e policisë. (koha.mk)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

KESHILLI

Këta janë 29 deputetët që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Rrëzohen propozimet që anëtarësimi i Kosovës të kushtëzohet me themelimin e Asociacionit

IMG_1160

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

kris hill

“Të ngulet në hu”, kërcënohet me vdekje ambasadori amerikan në Beograd

kosove dhuna grave

Kosovë, 57 gra të vrara në 14 vjet

Dodik

Dodik kërcënon: Nëse votohet rezoluta për gjenocidin serb, do shkëputemi

INFO

NA NDIQ