Ishte nisur për të ardhur në Shkup për protestë, pensionisti goditet për vdekje nga një veturë

INA
INA

14 Gusht, 2023

Një pensionist nga Negotina ka ndërruar jetë në autostradën drejt Shkupit, kur pensionistët ishin ndalur në pauzë duke shkuar në protestë në kryeqytet.

Këtë informacion e konfirmoi Kata Apostollova, nga Bordi Inicues i Pensionistëve të Negotinës.

“Fatkeqësisht, është e vërtetë, po. Rrugës për në Shkup, disa prej nesh kërkuan pushim për tualetin. Ndaluam në një parking të madh para Katllanovës. Si ishte, çfarë ishte, me sa duket nga gabimi, pak pakujdesia, në vend që të shkonte djathtas si gjithë të tjerët, doli majtas dhe u përplas nga një automjet në autostradë. Erdhi ambulanca, policia, prokurori, u konstatua vdekja në vendin e ngjarjes. Ai ishte dërguar në shërbimin për funeral ndërsa ne të tjerët po kthehemi”, tha Apostolova për MIA, duke theksuar se të gjithë pensionistët janë të mërzitur pas ngjarjes.

Riste Samarxhiev, zëdhënës i SPB Veles, për momentin vetëm konfirmoi se ka pasur një aksident me një të vdekur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

nenad-canak-1130x635

Sulmi terrorist në veri, Çanak: Inteligjenca perëndimore e dinte, kurthi për Vuçiçin

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

INFO

NA NDIQ