A është deputet i Alternativës, ja çka thotë Ismaili

Picture of INA
INA

18/08/2023

“Tani për tani, po”, kështu u përgjigj deputet Hysni Ismaili i pyetur nëse ende është deputet i Alternativës.

Edhe kreu i kësaj partie Afrim Gashi dje tha se i kanë 3 deputet.

Ai thotë se edhe deputeti Hysni Ismaili vazhdon të jetë pjesë e Alternativës, edhe përkundër faktit se ka mbështetur kryetarin e Degës së Tetovë, që është shkarkuar nga Alternativa.

“Ajo është çështje e brendshme, se si është Dega e Tetovës, apo nuk ka të bëjë me punën e deputetit, mendoj se deri sa ai deklarohet Alternativë, ai ka respektuar në të kaluarën vendimet e Kryesisë, besoj se edhe kësaj here do ta respektojë atë vendim”, tha Gashi.

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
6 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
7 orë
Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Talat Xhaferri edhe një vit do të perdorë veturë zyrtare dhe sigurim prej gjashtë personave
6 orë
Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen
1 ditë
Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon
11 orë
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
1 ditë
Kujdes! Nesër dhe pasnesër do të bllokohen disa rrugë në Shkup – që çojnë te varrezat e Butelit
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
1 ditë
Bekteshi: Pres që nga 1 janari çmimi i energjisë elektrike të jetë më i lirë
2 ditë
Ky është parashikimi i motit për sot

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

bekteshi

Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

bekim sali orhan murtezani

Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve

INFO

NA NDIQ