Ismaili i AAA nuk dorëhiqet nga posti i nënkryetarit të Parlamentit: Për tre drejtorë, humbën tre deputetë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Nënkrytetari i Kuvendit të RMV-së dhe anëtari i kryesisë së Alternativës, Hysni Ismaili ka mohuar për gazetën “Sloboden Pecat” se ngecja e nënkryetarit të Kuvendit është sinjal se partia po bën kalkulime për t’u rikthyer në Qeveri.

” Unë nuk do të jap dorëheqje si nënkryetar i Kuvendit, sepse kjo do të supozojë se diçka kam gabuar. Më mirë të më shkarkojnë, maxhoranca mund të më bëjë interpelancë. Pas votimit të rikonstruimit të Qeverisë, janë shtuar përditë thirrjet e qeverisë se Alternativës i është hapur dera në Qeveri, sepse fillimisht patën mazhorancën 65, më pas 64 dhe për shkarkimin e zëvendësministrave mazhoranca ra në 62 deputetë. Tani e shohin se u mungon Alternativa, dhe kanë lejuar që për tre drejtorë të humbasin tre deputetë”, thotë Ismaili.

Ai thotë se partia pas largimit nga qeveria nuk ka diskutuar për kthimin e mundshëm të saj dhe se prioritet i tyre është konsolidimi i partisë. (INA)

TË FUNDIT
40 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
45 minuta
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
1 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
2 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
2 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

ME TE LEXUARA

1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
4 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja
23 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
1 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
16 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
1 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

LEXO MË SHUMË

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ