Ismaili i AAA nuk dorëhiqet nga posti i nënkryetarit të Parlamentit: Për tre drejtorë, humbën tre deputetë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Mars, 2023

Nënkrytetari i Kuvendit të RMV-së dhe anëtari i kryesisë së Alternativës, Hysni Ismaili ka mohuar për gazetën “Sloboden Pecat” se ngecja e nënkryetarit të Kuvendit është sinjal se partia po bën kalkulime për t’u rikthyer në Qeveri.

” Unë nuk do të jap dorëheqje si nënkryetar i Kuvendit, sepse kjo do të supozojë se diçka kam gabuar. Më mirë të më shkarkojnë, maxhoranca mund të më bëjë interpelancë. Pas votimit të rikonstruimit të Qeverisë, janë shtuar përditë thirrjet e qeverisë se Alternativës i është hapur dera në Qeveri, sepse fillimisht patën mazhorancën 65, më pas 64 dhe për shkarkimin e zëvendësministrave mazhoranca ra në 62 deputetë. Tani e shohin se u mungon Alternativa, dhe kanë lejuar që për tre drejtorë të humbasin tre deputetë”, thotë Ismaili.

Ai thotë se partia pas largimit nga qeveria nuk ka diskutuar për kthimin e mundshëm të saj dhe se prioritet i tyre është konsolidimi i partisë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ