Ismani: Ekzaminime të reja falas për gratë shtatzëna në spitalin e Kumanovës (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

24/11/2023

Testet e reja laboratorike për monitorimin e gjendjes së fetusit për gratë shtatzëna janë në dispozicion pa pagesë për gratë nga qyteti i Kumanovës në laboratorin biokimik në Spitalin e Përgjithshëm të Kumanovës, njoftuan sot nga institucioni publik shëndetësor, shkruan MIA.

“Testi prenatal është një metodë që lejon monitorimin e fetusit në tremujorin e parë dhe të dytë të shtatzënisë, nga java e dhjetë deri në javën e katërmbëdhjetë dhe nga java e pesëmbëdhjetë deri në javën e 21-të të shtatzënisë. Ka një kohë që testet janë kryer në laborator. Duhet udhëzim nga gjinekologu ose nga specialistët apo spitali dhe duhet theksuar se analizat janë falas për gratë shtatzëna”, tha shefja e laboratorisë biokimike, Mevlane Ismani.

TË FUNDIT
14 minuta
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
1 orë
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
1 orë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
1 orë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
2 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

ME TE LEXUARA

4 orë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
2 ditë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB
1 ditë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
18 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

LEXO MË SHUMË

Aeroporti-i-Shkupit-780x439-1-750x430-1

Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

INFO

NA NDIQ