Itali, dy shqiptarë kapen me drogë në vlerë prej tre milionë eurosh

INA
INA

27/07/2023

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane. Aksioni policor u zhvillua në qytetin e Bolonjas.

Ata u kapën me drogë në vlerë prej 3 milionë eurosh. 37 kilogramë kokainë dhe 440 kilogramë hashash, u sekuestruan gjatë operacionit të koduar “Maksi”.

Brenda shtëpisë që përdorej nga të dyshuarit, u konfiskuan edhe 61 mijë euro kesh e po ashtu u gjet edhe armë dhe municion.

Gjatë bastisjeve, u gjet edhe një armë dhe 6 mijë e 380 gëzhoja në një dhomë, shkruajnë mediat italiane.

Të dyshuarit janë të msohës 28 dhe 29 vjeçare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

shqiptaret greqi

Greqi/ Festat e nëntorit në komunitetin shqiptar

albin kurti

​Kurti në Berlin: Mërgata jonë mbetet motor kryesor për zhvillimin ekonomik të Kosovës

gjermani jeta

Çfarë ndryshon në jetën në Gjermani në vitin 2024?

edita shkreli

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

Foto Ilustrim

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

policia-italiane

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

INFO

NA NDIQ