Itali: Tentoi ta vriste gruan dhe inskenoi ngjarjen, 9 vjet burgim për shqiptarin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Nëntë vjet burgim për 46-vjeçarin me origjinë shqiptare.

Ai akuzohet se kishte tentuar ta vriste gruan e tij duke e goditur tre herë me thikë.

Ngjarja ka ndodhur në shkurtin e vitit 2020 në Itali.

Rasti ishte denoncuar nga ana e djalit të tyre të mitur, duke iu thënë policisë:

“Hajdeni se babi po e godet mamin”.

Gruaja në deklaratën e saj kishte thënë se kjo kishte qenë një aksident.

“Po gatuaja dhe kisha një thikë në dorë. Ai më goditi në krah. Ajo që ndodhi ishte aksident”, tregoi ajo.

Derisa i autori i ngjarjes kishte deklaruar se ishte sulmuar nga një person i armatosur.

“U sulmova në rrugë nga një burrë i armatosur, teksa isha duke ecur me gruan time. Sulmuesi goditi me thikë gruan, duke tentuar të grabisë çantën e saj”, kishte thënë ai.

Por, deklarimet e shqiptarit nuk u morën për bazë.

Sipas mediave italiane, u zbulua se deklarimet e tij ishin të rreme, pasi gruaja kishte marrë plagë në turp/ Klankosova.tv

TË FUNDIT
46 minuta
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

ME TE LEXUARA

1 ditë
Borrell: Serbia ka dështuar edhe një herë në përputhje me sanksionet e BE’së kundër Rusisë
13 orë
Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët
23 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Foto: Ilustrim

Itali, e çoi në një kamp veror, 7-vjeçarja shqiptare mbytet në liqen (FOTO)

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

INFO

NA NDIQ