Italia kërkon të “hakmerret”, Maqedonia në Romë për tjetër befasi

ina-online
ina-online

17/11/2023

Itali – Maqedoni e Veriut është një tjetër ndeshje interesante që do të luhet sonte, aty ku do të vendoset për fatet e italianëve për në Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.

Maqedonia e Veriut është bërë “ankth” për Italinë, pasi në dy ndeshjet e fundit direkte, i nxjerr barazim, ndërsa në Palermo e mposhti dhe e la jashtë Kampionatit Botëror.

Në këtë situatë përfaqësuesja italiane dëshiron të “hakmerret” për dy ndeshjet e fundit ndaj Maqedonisë, teksa këta të fundit kërkojnë të bëjnë një tjetër befasi.

Te Italia nuk do të luaj Alessando Bastoni, përderisa te përfaqësuesja e Maqedonisë do të mungoj vetëm Aleksandar Trajkovski, i cili nuk do të mund të luaj për shkak lëndimit.

Aktualisht Italia mban vendin e tretë në grup me 10 pikë, para Maqedonisë që është e katërta me 7 pikë, ndërsa klasifikimi kryesohet nga Anglia me 16 pikë dhe Ukraina në pozitën e dytë me 13 pikë.

Ndeshja ndërmjet Italisë dhe Maqedonisë së Veriut do të zhvillohet sonte në “Olimpico” të Romës, duke nisur nga ora 20:45.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ