Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2024

Është padyshim një ndeshje magjike, ajo mes Shqipërisë dhe Italisë, që pjesën e parë e mbyllën me rezultat 2:1 për italianët.

Kuqezinjve u kanë mjaftuar vetëm 24 sekonda për të gjetur rrugën e rrjetës kundër kampionëve në fuqi të Italisë, duke nisur festën e “Shqiponjavee”, në “Signal Iduna Park”.

Një aksion i magjishëm i “Kuqezinjve” është finalizuar më së miri nga “fantazisti” , Nedim Bajrami, i cili me një goditje nga një kënd i ngushtë mposht portierin Donnarumma.

Ndërkaq, me një kundërsulm Bastoni do të vendoste barazpeshën pas 10 minutash.

TË FUNDIT
11 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
11 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
11 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
14 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
16 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

21 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
21 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
18 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
16 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

LEXO MË SHUMË

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

aksident serbi

MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

faton hajrizi

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

INFO

NA NDIQ