Italia në preson, Barella: Presim një ndeshje të vështirë në Shkup

ina-online
ina-online

7 Shtator, 2023

Futbollisti i kombëtares së Italisë, Nicolo Barella, tha se do të jetë një ndeshje e vështirë në Shkup në përballje me Maqedoninë e Veriut, në kuadër të Grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Italia renditet në vend të tretë me 3 pikë aq sa ka edhe Maqedonia e Veriut që gjendet një pozitë më poshtë.

Italia ende e ka të freskët humbjen me rezultat 1:0 nga Maqedonia e Veriut, e cila i kushtoi shtrenjtë, duke mos u kualifikuar në Kampionatin Botëror – Katari 2022.

“Presim një ndeshje të vështirë në Shkup.

Fatkeqësisht, ne kemi luajtur me Maqedoninë dhe kemi kujtime të këqija, para së gjithash mendoj për ndeshjen në Palermo.
Ne të gjithë ende mendojmë se nuk e kemi merituar humbjen.

Ka pasur edhe nervozizëm para asaj ndeshje, sepse na duhej të luanim dy ndeshje të barazhit në tre ditë.
Dhe e gjithë kjo reflektoi tek ne.

Ky nuk është justifikim, por po them gjëra që na bënë të humbasim fokusin”, tha Barella.

Italia është në preson të Maqedonisë së Veriut.

/BotaSot/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ