Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, nuk do të jetë pjesë e Kombëtares së Italisë për Kampionatin Evropian Euro 2024.

Trajneri Luciano Spalletti të enjten ka publikuar listën preliminare për turneun e ardhshëm.

Një nga surprizat e listës është përfshirja e Riccardo Calafiori, qendërmbrojtësit të Bolognas.

Nga ana tjetër, jashtë skuadrës kanë mbetur edhe emra të njohur si Locatelli dhe Gatti. Për shkak të lëndimeve, Berardi dhe Zaniolo gjithashtu nuk do të jenë në dispozicion për këtë turne.

Italia është vendosur në Grupin B për Euro 2024, ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Shqipërinë.

LISTA:

TË FUNDIT
3 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
3 orë
Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë
3 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
3 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
4 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

ME TE LEXUARA

12 orë
Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari
17 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
4 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
17 orë
Sot nis Euro 2024, paralajmërohet spektakël
3 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
17 orë
Bufon: Kujdes Shqipërinë, do ta skuqin stadiumin
3 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
17 orë
Gianni de Biasi: Jam 51% shqiptar dhe 49% Italian, ja cilën skuadër do të mbështesë ditën e shtunë

LEXO MË SHUMË

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë

jasir asani

Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”

Sylvinho silvinjo

Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

spanja

Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

franca-fitore-

“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”

donaruma

Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

INFO

NA NDIQ