Italia shënon fitore të rëndësishme ndaj Maltës

INA
INA

15/10/2023

Italia ka regjistruar fitoren e dytë rresht dhe të tretën në kualifikimet e Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Të përzgjedhurit e Luciani Spallettit triumfuan sonte ndaj Maltës, në ndeshjen e xhiros së pestë në Grupin C.Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “San Nicola” përfundoi me rezultatin 4:0.

Giacomo Bonaventura (23′), Domenico Berardi (45+1′, 64′) dhe Davide Frattesi (90+3′) shënuan për fitoren e “Azzurrëve”.

Italia pas kësaj fitore ka 10 pikë dhe renditet e dyta në grup, me tri pikë më pak se Anglia lidere, dhe me pikë të njëjta me Ukrainën, që mban pozitën e tretë.

Malta është në pozitën e fundit (5) dhe pa pikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ