Ivanov shkon në Bullgari

0

Presidenti Gjorge Ivanov nga sot do të qëndrojë në vizitë dy ditore në Republikën e Bullgarisë, me ftesë të homologut të tij, Rumen Radev.

Ivanov do të realizojë takim me krerët shtetëtorër, si me kryeministrin Bojko Borisov, me kryeparlamentaren Cveta Karajançeva dhe me ministren për Punë të Jashtme, Ekaterina Zaharieva.