Ivanovska: Më shqetëson fakti që shumë persona eksponentë politikë duan të jenë anëtarë të Komisionit për Antikorrupsion

INA
INA

29/11/2023

Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Biljana Jovanovska është shumë e befasuar nga fakti se si shumë persona eksponentë politikë janë paraqitur në intervistë për anëtarë të Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK), përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ajo thotë se nuk i njeh të gjithë njerëzit që janë paraqitur dhe se është puna e tyre të prezantojnë veten dhe të mbajnë atë që thonë në prezantimin e tyre.

Ivanovska thotë se Komisioni për zgjedhje nuk do të tolerojë ndikim politik dhe të zgjedhën përfaqësues të tillë.

Në pyetjen nëse përbërja aktuale e KSHPK ka ndonjë presion politikë, Ivanovska u përgjigj se presionet bëhen në skenën publike sepse seancat e tyre janë publike.

Në konkursin e publikuar nga Kuvendi aplikuan 57 kandidatë, nga të cilët 15 rezultuan me mungesë të dokumentacionit të plotë apo arsimim joadekuat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

INFO

NA NDIQ