Izet Mexhiti: “Frontin evropian” e kanë pasur vetëm për ta mbajtur gjallë qeverisjen

INA
INA

18 Gusht, 2023

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, para nisjes së seancës për ndryshimet kushtetuese, tha se sot është ditë e rëndësishme.
Ai gjithashtu theksoi se partitë në pushtet “frontin evropian e kanë pasur vetëm për ta mbajtur gjallë qeverisjen”.

“Sot është dita e rëndësishme ku do t’i shohim. Sipas informatave, dmth “frontin evropian” e kanë pasur vetëm për ta mbajtur gjallë qeverisjen, jo integrimet apo interesat strategjike të shtetit”, tha Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

spartak

Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

INFO

NA NDIQ