Izet Mexhiti: “Më i vjetri me bagazh politik në Lëvizjen Demokratike do të jem unë, të gjithë tjerët do të jenë të rinj”

Picture of INA
INA

07/08/2023

Gjatë intervistës së fundit për TV ALSAT, mes tjerash Izet Mexhiti u shpreh:”Lëvizja Demokratike do jetë derë e hapur për të gjithë ata që duan t’i shërbejnë qytetarit, për ata që votën e kuptojnë si amanet për t’i shërbyer qytetarit, do të jetë derë e hapur për gjeneratat e reja, për profesionistë të dëshmuar në fusha të ndryshme që nuk kanë pasur deri tani shansin të jenë në vijën e parë politike dhe të dëshmohen, dhe të japin ndoshta edhe shumë më shumë se ne.

Për ta rrumbullakësuar, më i vjetri me bagazh polktik në Lëvizjen Demokratike do të jem unë, të gjithë tjerët do të jenë të rinj, të dëshmuar profesionalisht, dhe jo vetëm nga rradhët e BDI, por edhe të tillë që asnjëherë më parë nuk kanë qenë pjesë e subjekteve politike”.

TË FUNDIT
1 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
1 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
3 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
4 orë
Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit
4 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

ME TE LEXUARA

2 ditë
Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi
8 orë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia
1 ditë
https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/
1 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
24 orë
Mbytet një person në Liqenin e Dojranit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
8 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

evn-1

EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

hristijan mickoski

Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore

arben taravari

Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative

INFO

NA NDIQ