Opozita mbështetje gjykatësve të Supremes, Mexhiti: Më vjen keq për nivelin në të cilin ka rënë Ali Ahmeti

Picture of INA
INA

02/11/2023

Krerët e frontit opozitar shqiptar sot para Gjykatës Supreme kanë shprehur mbështetjen e tyre për këtë institucion, në, siç thonë ata, rezistencën që po e shfaqin ndaj presionit politik që po ju bëhet për ta kthyer Nikolla Gruevskin në Maqedoninë e Veriut.

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti theksoi se ky presion po bëhet nga individë të BDI-së. Ai tha se i vjen keq në çfarë niveli ka rënë kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.

“BDI-së nuk i intereson BE-ja dhe ndryshimet kushtetuese. Ata kanë nevojë që Gruevski të përpiqet të bëjë pazar politik me VMRO-DPMNE-në për hyrjen në një Qeveri të përqendruar, duke bërë pazare me deputetët e ardhshëm të LSDM-së. Sinqerisht më vjen keq për nivelin në të cilin ka rënë Ali Ahmeti dhe BDI dhe këtë populli do ta dënojë ashpër në ditën e zgjedhjeve”, deklaroi Izet Mexhiti.

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
7 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Spanja kampione e Evropës
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

18 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
9 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
17 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
15 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ