Mexhiti: Për mua BDI është kapitull i mbyllur

Picture of INA
INA

22/05/2024

Në emisionin “Intervistë në SHENJA”, Izet Mexhiti nga VLEN, duke folur për raportin e tij me BDI-në dhe me kryetarin e parisë Ali Ahmeti, tha se tani pas përfundimit të zgjedhjeve nuk ju takon të merren me ata, për shkak se janë në prag të formimit të Qeverisë, programit, dhe duhet të fokusohen në përgjegjësinë që e kanë marrë.

Sa i përket spinave se e gjithë kjo ka qenë një lojë ndërmjet Ahmetit dhe Mexhitit, ai, tha se ata që e njohin e dinë që nuk luaj nën tavolinë.

“Nuk luaj në konspiracion, jam munduar deri në fund ta bëj betejën brenda, i kemi shfrytëzuar gjitha mënyrat brenda, edhe me ide kreative, revizion, e kam mbrojt në kryesinë qendrore, kemi dalë me idenë për fraksion, mendim ndryshe..edhe atë e eliminojë dhe hyri në fazën fundit kur filloi të na shkarkojë prej posteve”, tha Mexhiti.
Ai tha se kanë patur qëllim që ta unifikojnë votën shqiptare dhe jo për ta përçarë atë.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
3 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
3 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

ME TE LEXUARA

5 orë
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
1 ditë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)
16 orë
Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita
4 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
9 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
4 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

vesna

Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

IMG_3545

Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!

policia-714x420

Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë

INFO

NA NDIQ