Izet Mexhiti shkruan status, Sadulla Duraku i komenton! (FOTO)

Picture of INA
INA

11/06/2024

Për 146-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti përmes një postimi në rrjetin social Facebook, tha se tubimi që është mbajtur në atë ditë është prej ngjarjeve më të rëndësishme në historinë e kombit shqiptar dhe shtoi se Lidhja e Prizrenit është shembull i organizimit dhe bashkimit të shqiptarëve, përcjell TV21.

“Lidhja e Prizrenit është një shembull i shkëlqyer i bashkimit dhe organizimit të shqiptarëve në kohë të vështira. Ajo vazhdon të jetë një burim frymëzimi për brezat e sotëm dhe një pikë referimi për ndjenjën e identitetit kombëtar”, ka shkruar mes tjerash Mexhiti.
Pikërisht në këtë postim, Sadulla Durkau nga BDI ka komentuar “Izet nuk tē takon ketē dit historike”, por që Duraku nuk e ka elaboruar më tepër atë që donte të thoshte.

TË FUNDIT
4 minuta
Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve
41 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
2 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
2 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
41 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
23 orë
“Sjellja e BDI-së ka ndikuar keq në rejtingun e LSDM-së” – thotë Petrovska dhe kërkon ribrendim të LSDM-së
16 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
1 ditë
Kuvendi do të mbajë seancën e pestë
4 minuta
Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve
21 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës

LEXO MË SHUMË

LEN Safije

Alternativa tërheqë Safije Sadiki Sahihnin nga Ministria për Marrëdhënie mes Komuniteteve

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

INFO

NA NDIQ