Izet Mexhiti takim me aktivistët e fshatit Batincë (FOTO)

Picture of INA
INA

03/10/2023

Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti sonte është takuar me aktivistët e fshatit Batincë.

“Sonte kisha nderin që të pres në takim aktivistët dhe simpatizantët e Lëvizjes Demokratike nga fshati Batincë e Karshiakës së Shkupit të udhëhequr nga aktivistët Mustaf Mustafa dhe Emir Ismaili e të shoqëruar nga koordinatori Mesud Jakupi dhe Dr. Rexhep Memedi.
Në këtë takim ishin prezent edhe përfqësues të komunitetit boshnjak si dhe afaristë e përfaqësues nga mërgata e Batincës.
Ishte një bashkëbisedim i ngrohtë e vëllazëror ku u bisedua për sfidat me të cilat përballen qytetarët e Batincës dhe Karshiakës në përgjithësi dhe vizionin e platformën që ofron Lëvizja Demokratike për të ndërtuar një ardhmëri më të mirë në vendin tonë.
Numri i madh i aktivistëve që sonte ishte prezent dëshmon përkrahjen e pa rezervë dhe masovike që Batinca dhe Karshiaka po na e japin në kontinuitet e që neve na bën sa krenarë aq edhe të kujdesshëm që këtë besim ta kthejmë me punë, përkushtim e sinqeritet!

Ndryshimi i madh pa dyshim që po vjen, e në këtë mozaik Batinca do të zen një vend tejet të rëndësishëm!”, ka shkruar Mexhiti. (INA)

TË FUNDIT
20 minuta
Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja
55 minuta
Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
1 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
1 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
2 orë
Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin

ME TE LEXUARA

20 orë
Vendi nuk është i përgatitur të përballet me luftën kundër zjarreve
1 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup
1 ditë
Banorët e fshatrave të Likovës një dekadë të etur për ujë, projekti zvarritet me vite
19 orë
Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë
55 minuta
Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
24 orë
QMK: Gjithnjë e më shumë thirrje për prani të gjarpërinjve në vendbanime
19 orë
Në Samitin e ardhshëm të NATO-s, Mickoski thotë se është i gatshëm me argumente të përballet me kryeministrin grek

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

Angela Ageler

Ambasadorja amerikane kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

gjarper

Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

deponi kum

Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve

gruevski

Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin

Moti_26-780x470-1

Ky është parashikimi i motit për sot

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Pres që nga 1 janari çmimi i energjisë elektrike të jetë më i lirë

cezme-uji

Maqedonia me humbje më të madhe të ujit në rajon

Screenshot_20240620-165205~2

Ku janë premtimet e VLEN-it në Programin qeverisës? Heqja e 20%-shit, presidenti në Kuvend, aksionet shtetërore…

INFO

NA NDIQ