Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

Picture of INA
INA

15/04/2024

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti dhe njëherit bartës i Listës për deputetë nga Koalicioni VLEN në Njësinë e parë zgjedhore, sot takoi qytetarë dhe tregtarë nga Komuna e Çairit prej ku u diskutua mbi aktivitetet e përditshme të qytetarëve, problematikat të cilat tangojnë dhe mbështetjen e tyre e parezervë ndaj Lëvizjes Demokratike dhe VLEN.

Po ashtu nga tregtarët e Bit Pazarit u pa një entuziazën i madh megjithatë me kritika mbi rritjen e çmimeve dhe rënien e shitjes së mallit të tyre, gjë e cila dukshëm ka ndikuar në prekjen e ekonomisë së vendit.

TË FUNDIT
26 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
4 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

5 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
1 ditë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
12 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
5 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
1 ditë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
4 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 ditë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
10 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ