Mexhiti sfidon Grubin: Dil të ballafaqohemi në zgjedhje në njësinë e parë zgjedhore

INA
INA

23/02/2024

Kreytari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, sfidon zv.kryeministrin Artan Grubi, duke i kërkuar të ballafaqohen në zgjedhjet parlamentare në njësinë e parë zgjedhore.

Në një intervistë për gazetën LAJM, Mexhiti, ka thënë se sipas të gjitha gjasave ai do t’i prijë listës së kandidatëve për deputetë nga koalicioni VLEN, në njësinë e parë zgjedhore dhe ka ftuar Grubin që t’i masin forcat në terren, më 8 maj.

“Ka analiza që unë duhet të përqëndrohem te zona numër 1 ku mirë është ata që e kanë marrë deri tash pushtetin, kanë demonstruar pushtet, të dalin dhe të dalin dhe të ballafaqohen tek mileti, tek terreni. Pra, e kam fjalën për z.Grubi mos t’i ikin përgjegjësisë”, ka deklaruar Mexhiti në intervistën e tij për gazetën LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Nora-Taravari-921x614

Zonja Nora Taravari tregon për jetën me doktorin dhe arsyen pse ai vendosi të kandidojë për president

zoran-milanoviq

Presidenti kroat: Vuçiq ma çoi një letër 5 faqëshe, por ne e mbështesim Kosovën në KiE- me shqiptarët jemi të afërt dhe miq

FB_IMG_1713389349313

Bajqinovci: Na vjen keq, Bujar Osmani loboi kundër Kosovës

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ