Izraeli nis ndërtimin e një muri në det për të izoluar Gazën (VIDEO)

0

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit ka lëshuar imazhet e para të një muri detar që po ndërton rreth Rripit të Gazës, duke izoluar më tej territorin palestinez.

Fotografitë e postuara në faqen e internetit të Ministrisë dhe xhirimet e një droni të publikuara në kanalin e saj në YouTube të dielën tregojnë automjete ndërtimi që punojnë për zgjerimin e murit dhe ndërtimin e një ure.