Ja çfarë thonë nga Facebook pas shembjes së platformës së tyre!

INA
INA

07/03/2024

Rrjetet sociale Facebook dhe Instagram, si dhe aplikacionet Messenger dhe Trades po funksionojnë sërish pasi nuk funksionuan për një orë pasditen e sotme.

Arsyeja është ndoshta një ndërprerje e madhe e serverit në kompaninë amë amerikane Meta, raportojnë mediat botërore. Uebsajti i monitorimit të shërbimit në internet Down Detector tregoi ndërprerje të mëdha në Instagram, Facebook dhe Messenger.

Pas normalizimit të situatës, ata janë bërë të ditur në Facebook.

-Ne jemi kthyer. Na vjen shumë keq për të gjithë ata që nuk kanë mundur të hyjnë në Facebook sot, thuhet në statusin e profilit zyrtar në Facebook.

Në të gjithë botën ka pasur probleme me rrjetet sociale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

iphone- telefon mobil

Pretendimi se përditësimi më i fundit i iOS i bën pajisjet të papërdorshme, ka një zgjidhje për këtë problem

tik tok

TikTok me shërbimin e ri kërcënon Instagramin

meta-logo-1

​Meta prezanton çipin e ri të trajnimit për inteligjencën artificiale

spacex-leshon-me-sukses-raketen-falcon-heavy_5cb0dafb5e977

Sa i ‘rrezikon’ Starlink kompanitë shqiptare të internetit?

iphone- telefon mobil

Messenger bën ndryshime dhe përdoruesit mezi i kanë pritur!

Elon-Musk-cip

Musk: IA do ta tejkalojë inteligjencën njerëzore deri në fund të vitit të ardhshëm

tik tok

TikTok po zhvillon një aplikacion të ri që do të konkurrojë me Instagram

Apple-1

Apple do të paguajë shuma të mëdha për të licencuar miliona imazhe me Al

Bitcoin

Bitcoin në 72,600 dollarë: halving është afër

INFO

NA NDIQ